rekrutacja

Duża konkurencja na współczesnym rynku pracy sprawia, że otrzymanie wymarzonej posady może być bardzo czasochłonne i długotrwałe. W przypadku wakatów na stanowiska związane z pracą biurową, konkurencyjność jest bardzo duża i bardzo często o wyborze idealnego kandydata decydują niuanse.

Biorąc pod uwagę tak dużą konkurencje wśród osób ubiegających się o stanowisko pracownika biurowego, warto dopracować swoje CV oraz zadbać o inne kwestie związane z kandydaturą, jeszcze przed wysłaniem swojej aplikacji. Duży wpływ na otrzymanie pozytywnej decyzji, ma zatem kilka czynników, o których kandydaci powinni pamiętać:

  • Przeredagowanie swojego życiorysu, w taki sposób, aby doświadczenie zawodowe, choć w minimalnym stopniu dostosowane było do wymagań pracodawcy
  • Założenie profilu zawodowego na popularnych portalach ogłoszeniowych
  • Zadbanie o pozytywny wizerunek w mediach społecznościowych, które bardzo często są sprawdzane przez pracodawców
  • Napisanie listu motywacyjnego, w którym przekonamy potencjalnego pracodawcę, że jesteśmy idealnym kandydatem na dane stanowisko

Uzyskanie pozytywnej odpowiedzi zwrotnej, która wiąże się z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, to dopiero połowa sukcesu. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zwrócić uwagę na:

  • Autoprezentację, która dotyczy zarówno wizerunku zewnętrznego, jak i sposobu wypowiadania się. W przypadku aplikacji na stanowisko pracownika biurowego należy stronić od ekstrawaganckiego i wyzywającego ubioru i postawić na klasykę.
  • W przypadku rozmowy na stanowisko pracownika biurowego należy podkreślić swoje cechy osobowości, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu. Posiadane cechy osobowości warto potwierdzić przykładami z życia codziennego lub zawodowego.
  • W przypadku pierwszego spotkania z potencjalnym pracodawcą, nie można zapominać o zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi firmy. Dlatego jeszcze przed wyjściem z domu, warto zapoznać się ze stroną internetową firmy, jej działalnością, strukturą oraz historią, aby nie popełnić kardynalnych i dyskwalifikujących błędów.